Bobošíková: Zeman je eurohujer. Chce nás zruinovat.

Miloš Zeman on the friendly meeting in Brno in...

V souvislosti s výrokem prezidenta republiky Miloše Zemana a možném přijetí EURA do pěti let upozorňuje opět Suverenita SBB na riziko takového kroku. Již dlouho před podepsáním Eurovalu, při kterém prezident řekl, že je to jen formální závazek, který pro Českou republiku bude aktuální teprve v okamžiku přijetí Eura, upozorňovala Suverenita, že tento podpis je zcela nezodpovědným krokem, kterým se Zeman přihlásil k placení dluhů nezodpovědných států EU, například Řecka.

Dnes prezident sdělil, do kdy chce onen formální závazek přeměnit v závazek definitivní. Do pěti let, tedy ještě za svého prezidentského mandátu, chce přijmout Euro. Přitom v České republice oprávněně sílí nechuť k takovému kroku. Pod naší peticí „Nenuťte nám EURO“ je již několik desítek tisíc podpisů, protože občané si rizika spojená s přijetím EURA uvědomují. Suverenita takový krok naprosto odmítá. Naopak žádáme prezidenta republiky, aby udělal vše proto, abychom byli vyvázáni z povinnosti přijmout euro.

„Jsme přesvědčeni, že evropští byrokraté se při prosazení neživotaschopného projektu společné evropské měny dopustili osudového omylu. Projekt společné měny se pokoušejí udržet za každou cenu a to i nedemokratickými mocenskými zásahy. Chtějí ožebračit občany většiny zemí Evropské unie, místo toho, aby přiznali vlastní obrovskou chybu. Takovou nezodpovědnost vůči těm, kteří je zvolili, Suverenita bude vždy kritizovat, ale především udělá vše pro to, aby naši občané nemuseli za chybná rozhodnutí eurohujerů, mezi které se dnes zařadil i prezident republiky Miloš Zeman, platit ze svých úspor, jak se nyní stalo na Kypru, nebo dramatickým snížením životní úrovně, která vede čím dál tím více lidí do chudoby,“ uvedla Jana Bobošíková.

„Řekněme společně NE EURU, říkáme tak ne placení dluhů za ty, kteří si žili v Evropě nad poměry. Chtějme od svých volených zástupců, aby hájili zájmy České republiky a všech občanů, ne lokajsky podlézali byrokratům v Bruselu,“ dodala Jana Volfová.

Zdroj: Bobošíková: Zeman je eurohujer. Chce nás zruinovat. Ať si přijetí eura zaplatí ze svého.

3 comments on “Bobošíková: Zeman je eurohujer. Chce nás zruinovat.

  1. Dobrý den , svého času pravil Sobotka , že je reálné přijmout euro asi v roce 2013 . Tak nevím , raději bych , aby se nepřijalo nikdy a donutit je k referendu v této věci , pokud nebude zmanipulované a euro ponechat jeho iniciátorům .

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s