10 rad pro začínající preppery

Připravenost (prepparedness) rodiny se dostává do hlavního proudu, častá otázka: “Jak se mám připravit?” společně s reakcí: “O můj bože, to je tolik práce!”.

Zde nabízím 10 rad pro začínající preppery. Jak uvidíte dále, nejsou to žádná velká tajemství, žádné drama, žádný nesmysl a žádné podivné věci.

 

1) První kroky

Hluboce se nadechněte a začněte. Nenechte strach a nedostatek zkušeností aby vás přemohly. Vstupte do tohoto myšlenkového přístupu a začněte. Kromě tohoto existuje spousta jiných článků a blogů na internetu (viz doporučené stránky). A prosím, nenechte se přemluvit odpůrci, kteří jsou příliš líní nebo hloupí, nestojí to za to. Prostě zatněte zuby a jděte dál.

 

2) Držte se základu

Nestarejte se o dlouhé období. Začněte s plánem pro dobu tří dnů. Jakmile získáte zkušenosti, můžete tuto dobu prodloužit na 7, pak na 30 dní a poté dokonce i na celý rok. Ale nyní? Jděte na to snadno a dejte sami sobě povolení začít skromně.

To znamená vodu (3,5 litrů na osobu za den), trvanlivé potraviny, sady první pomoci, balíčky volně prodejných léků a pokud máte domácí zvířata, tak nějaké jídlo pro ně.

 

3) Shromážděte důležité dokumenty

Udělejte si kopii řidičského průkazu, cestovního pasu, občanky, oddacího listu, cestovního pasu a důležité kontakty a mějte se blízko u sebe, abyste je mohli popadnout, kdyby bylo potřeba. Také by nebylo na škodu k tomu zahrnout fotografie rodinných příslušníků. Rád mám tyto informace na flash disku společně s dalšími informacemi, jako jsou příručky o přežití, domácích zásobách apod.

 

4) Vytvořte si komunikační a transportní plán

Když se stane nějaká katastrofa a zrovna nejste doma, co pak? To je čas, kdy je důležité mít plán. Vytvořte si plán, který určí, jak se spojíte se svými blízkými v případě krize či jiné katastrofy. Domluvte se na místě setkání a plán jednou nebo dvakrát otestujte, aby se se s ním seznámili.

 

5) Naučte se základní dovednosti

Tohle je můj osobní favorit, protože mě to baví. Naučte se zahradničit a pěstovat si některé potraviny. Kdokoliv se může naučit pěstovat si brambory a salát!

Vezměte si například rybaření nebo lov. Zkuste kempovat, naučit se rozdělávat oheň a spát venku v přírodě. Naučte se péct chleba, dušenou zeleninu a palačinky. možnosti jsou nekonečné a navíc můžete zapojit členy vaší rodiny a udělat z toho hobby.

 

6) Určete si nejpravděpodobnější přírodní události ve vaší oblasti

Každá zeměpisná oblast má jiné predispozice k určitým druhům nouze. Žijete v místě častých hurikánů? Pak byste se na to měli zaměřit. To samé platí o tornádech, zemětřeseních, záplavách, požárech lesů apod. Žijete ve městě? Možná byste se měli připravit na násilí gangů a na občanské neposlušnosti a stávky. Může se to stát.

Pokud si myslíte, že jste vůči tou imunní, pak si přečtěte Disasters 101: A list for those that think it will never happen to them. Možná pak změníte názor.

 

7) Plán při výpadku proudu

Sežeňte si pár baterek na svícení (LED), baterky, svíčky a voděodolné zápalky. Pro začátek to stačí. Později, pokud na to budete mít rozpočet, si můžete pořídit měnič nebo generátor.

 

8) Naučte se, jak se ukrýt

Kdo říká, že se musíte v nouzi evakuovat? To samo o sobě může být jedním z důvodů, proč se připravovat. S výjimkou mimořádných událostí (na které se pořád potřebujete připravit) budete dřepět v pohodlí svého domu nebo bytu. Ujistěte se, že máte nějaké plastové fólie a lepící písku, abyste je mohli použít k utěsnění před toxickými chemikáliemi. Více se dočtete v článku Shelter In Place.

 

9) Plán pro komfortní potraviny a zábavu

Za toto jsem schytal ostrou kritiku a objeví se vždy s tímto tématem. Ale když nastane panika a strach, tak není nic lepšího než sáček sušenek, nějaké dobroty a plyšový medvídek pro děti. Přidejte také nějaké hrací karty, popcorn, sudoku, atd. Láhev whiskey nebo vodky taky neuškodí.

Poučení z příběhu je si zabalit pár věcí pro přežití do spíže, díky kterým se budete cítit lépe i přes chaos okolo vás.

 

10) Poznejte své sousedy

Poznejte své sousedy, pokud žijete v odlehlé oblasti, tak lidi v okolních komunitách. Jsou to lidé, kteří vám v nouzi můžou hlídat záda a pomoci vám, když jste ve skutečném problému. A naopak, měli byste být ochotni jim v nouzi pomoci, pokud jsou na tom hůř než vy.

Přátelské a známé tváře jsou dobrá věc když začne atmosféra destruktivních zombie chodících kolem. Morální a správné je pomoci vašim sousedům, pokud potřebují. Budete za to lepší osobou.

 

Částečný překlad článku 10 Tips For the Beginning Prepper
http://www.activistpost.com/2011/08/10-tips-for-beginner-prepper.html

Zdroj: 10 rad pro začínající preppery | | Free Pub.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s