Vláda bude brzy evidovat polohy všech uživatelů mobilních telefonů

Indická vláda se těší, až bude moci sledovat všechny uživatele mobilních telefonů. Podle dodatků, které byly přidány k licencím operátorů počínaje 31. květnem budou muset operátoři Ministerstvu telekomunikací poskytovat přesné polohy umístění uživatelů v podobě jejich zeměpisné šířky a délky, a to v reálném čase.

Tento dokument, který získal The Indian Express, podrobně rozvádí, jak to na počátku bude jen u těch mobilních čísel, která vláda určí. Během třech let budou muset ale poskytovatelé služeb dodávat tyto informace o poloze všech uživatelů.

Na počátku budou mít tyto informace určitý chybový rozsah. Ale do roku 2013 bude muset být nejméně 60 procent všech volání v městské oblasti přesně zaměřeno, pokud budou do 100 metrů od nejbližší mobilní věže. Do roku 2014 usiluje vláda o zlepšení v zaměření o 75 procent ve městech a o 50 procent v příměstských a venkovských oblastech.

U volání činěných do 300 metrů od nejbližší mobilní věže se budou vyžadovat přesné souřadnice u 95 procent ve městech a u 60 procent v městečcích a vískách do dvou let.

Změny v licenčních podmínkách rovněž zahrnují naprostou odpovědnost poskytovatelů za bezpečnost jejich sítí. Držitelé licencí by zaplatili pokutu Rs 50 crore za jakékoliv porušení bezpečnosti. Vláda rovněž u každého porušení zahájí trestní stíhání.

Plánované rozšíření dohledu nad mobilními telefony přijde, jakmile DoT zřídí centralizovaný monitorovací systém (CMS), aby mohla okamžitě odposlechnout jakýkoliv telefonní rozhovor. „Bezpečnost existujícího systému lze snadno manuálním zásahem obelstít, avšak tyto funkce budou realizovány přes zabezpečené elektronické linky,“ řekly nedávno parlamentu Sachin Pilot, MoS, Communications and IT.

Důležité v nové telekomunikační politice

Všechny budoucí licence budou sjednocenou licencí, což umožní poskytovatelům mobilních služeb fungovat po celé zemi na jedno povolení.

Spektrum bude odděleno od licence a bude přidělováno zvlášť.

Platnost existujících licencí lze jednorázově prodlužovat o 10 let.

Potřeba přenosového spektra pro určitá vládní ministerstva byla „v principu akceptována“.

Zdroj: http://www.indianexpress.com/news/soon-govt-will-keep-track-of-where-every-mobile-user-is/912681/1

Článek předjímající tento vývoj v širších souvislostech: http://www.nwoo.org/view.php?cisloclanku=2012010007

Zdroj: Vláda bude brzy evidovat polohy všech uživatelů mobilních telefonů.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s