Úřady práce: Drábek rozvrátil naši práci, několik úředníků prý zemřelo | Týden.cz

Na ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka se valí kritika ze všech stran. K opozici se už přidal i ombudsman, který kritizuje novou povinnost pro nezaměstnané hlásit se několikrát týdně na Czech pointech. A nejostřejší hlasy se ozývají z úřadů práce, které mají od Nového roku na starosti vyplácení nejen podpory v nezaměstnanosti, ale i dalších dávek.

Vyhrocená situace souvisí se sociální reformou, která platí od 1. ledna 2012. V souvislosti s ní totiž přešla veškerá dávková agenda z obecních úřadů na úřady práce. A aby změn a zmatků nebylo málo, prosadilo ministerstvo i přechod z používaných softwarových programů na výplatu dávek na nové softwary, které vyvíjejí firmy z okolí současného vedení resortu.

Jenže nové systémy nefungují, což práci úředníků ještě dále komplikuje a zpomaluje. „Naše agenda je naprosto v troskách“, „nejsme schopni řádně naplňovat naše zákonné cíle“, „naplnily se nejhorší scénáře“, píše se v prohlášení pracovníků z úřadů práce v Litoměřicích a Ostravě.

celý článek zde

Zdroj: Úřady práce: Drábek rozvrátil naši práci, několik úředníků prý zemřelo | Týden.cz.

One comment on “Úřady práce: Drábek rozvrátil naši práci, několik úředníků prý zemřelo | Týden.cz

 1. Dobrý den ,
  navíc kybernetik Drábek zavedl šikanování nezaměstnaných formou nesmyslu zvaného Donez (DOcházka NEZaměstnaých) zneužitím evropského sociálního fondu pro rozvoj zaměstnanosti a dohodil tak umělý obchod České poště , která za každého „došedšího“ nezaměstnaného obdrží Kč 45,- , celkem obchod za 234 milionů Kč .
  Šikanuje tím též osoby , které od úřadu prace nepobíraly a nepobírají ničeho a je to jakýsi ochranný dohled z doby komunismu naruby . Tehdy musili muklové , kteří byli za dobré chování dříve propuštěni , či naopak společenky nebezpeční vězni po odpykání celého trestu odnětí svobody , po opuštění nápravně výchovného ústavu docházet na fízlárnu a svou docházkou policajtům dokazovat , že pracují (např. musili mít papír , že jsou někde na brigádě , aby si mohl toto policajt z údajů v něm obsažených ověřit) a dnes docházejí naopak bezúhonní lidé na poštu , kde naopak svou docházkou dokazují , že nepracují (tzv. na černo) , zvrácenost na ruby a otočení povinnosti podat důkazy v rozporu se zásadou , kdo něco tvrdí či obviňuje, musí „provést“ důkazy , zde důkazy přenáší na bezúhonné nezaměstnané „obviněné“ onen zvrhlý kybernetik .
  Také zavedl onen sociální kybernetik od 1. 1. 2012 nucené práce , zvané veřejná služba. Zatímco dříve to spočívalo v tom , že ti , kteří byli na úřadě práce a případně pobírali to existenční minimum (asi kč 2000), tak jim bylo např. navrženo , že si mohou za případných 20 hodin pro obec přivydělat a dostat doplaceno do životního minima asi Kč 3100 a případně za dalších 10 hodin ještě asi Kč 500 . To bylo jakž takž možná přijatelné , jelikož to reprezentovalo asi kč 55/1 hod. . Jenže především to nebylo povinné a nic se nestalo , když to dytyčný nepřijal , prostě nebyl vyhozen z úřadu práce .
  Dnes tam však mohou poslat, oni tomu říkají NABÍDNOUT , i člověka , který sice ničeho nepobírá a ani nechce (třeba z hrdosti , aby mu nebylo předhazováno na oči , že jej jako živí stát) a přesto tam může být poslán na 80 hodin zcela bezplatně a nedostane ani jednu korunu . Když to odmítne , tak jej vyhodí z úřadu práce sankčně na 6 měsíců a za to si bude z ničeho platit vzp pojištění 6*1080= 6480,- . Navíc , jelikož musí i ten nezaměstnaný dojíždět , tak aby mohl absovovat dvacet pracovních (služebních) dní pracovní terapie po 4 hodinách každý pracovní den , dá za dojíždění mhd či svým prostředkem ze svého a bude za práci (alias službu ) mít méně , než do ní nastoupí . Naprostá morální zvrácenost .
  Takže o tohle kybernetikovi Drábkovi jde , ponížit nezaměstnané a vyštvat je z úřadu práce a předstírat, že on zařídil , že se snížila nezaměstnanost .
  A ještě má tu drzost , že používá nacistickou mluvu a tvrdí , že to je prý pro zachování správných pracovních a životních návyků a ochrana před sociálním vyloučením a že učí tím lidi znovu prý vstávat a chodit do práce , cosi jako pracovní terapie – léčba . Asi se inspiroval v léčbě Prací ke svobodě . Jsem toho názoru , že to je morálně pokleslý člověk , který se shlédl v nacismu a nejen on . Tak takhle dopadla ta pravda a láska .
  Aneh Cualohtli

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s