Majetek Prahy je v exekuci. Obstaven je i Karlův most a Václavské náměstí

Na majetek hlavního města Prahy je uvalená exekuce. Podle katastru nemovitostí je obstaven Karlův most, Václavské náměstí, Staroměstská radnice či Obecní dům. Primátor Bohuslav Svoboda zatím nezná důvod, proč se tak stalo.

O tom, že je majetek města v exekuci, informovala televize Nova. Nikdo z úředníků magistrátu zatím ale nezná důvod. Podle mluvčí Terezy Krásenské se zápis v katastru nemovitostí musel objevit až v pátek odpoledne.

Stránka katastru nemovitostí se záznamem o exekuci na majetek pražského magistrátu.

„Důvod budeme vědět v pondělí ráno. Zatím nám nebyly doručeny ani žádné listiny,“ řekla MF DNES Krásenská.

Také primátor Bohuslav Svoboda neví, co je příčinou obstavení majetku. „Na katastr to bylo podáno před koncem pracovní doby. My každé ráno na katastr voláme, abychom zjistili, zda se náhodou něco nestalo. Při tom množství plateb, které máme, by k tomu mohlo dojít. Máme jedno IČO, takže vše se vztahuje na celý magistrát a ne na konkrétní platbu. Ráno tam nic nebylo,“ řekl iDNES.cz.

Co je obstaveno

 • Staroměstské náměstí včetně sochy Jana Husa
 • Staroměstská radnice
 • Karlův most
 • Václavské náměstí
 • Průmyslový palác na Výstavišti
 • Obecní dům
 • Střelecký ostrov
 • náměstí na Kampě
 • sídlo magistrátu na Mariánském náměstí
 • Letenské sady
 • Stromovka
 • Zoologická zahrada
 • Bílkova vila na Hradčanech

Podle údajů v katastru nemovitostí je exekuce vyhlášená na Karlův most, Staroměstské náměstí, sochu Jana Husa, Obecní dům a další nemovitosti.

O konkrétním způsobu provedení exekuce ještě rozhodnuto nebylo. Zatím nebyl vydán ani exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, ani exekutorské zástavní právo. „Vydané usnesení má pouze jakýsi blokační charakter. Dlužníkovi znemožňuje například prodat daný majetek,“ vysvětlila mluvčí exekutorské komory Petra Báčová.

Exekuci majetku pražského magistrátu nařídil soud už jednou, loni v dubnu, kvůli tomu, že úředníci rok odmítali dát občanovi Jakubu Sedláčkovi informace o přidělování protekčních značek automobil.

Může jít o předvolební boj

Exekuce je uvalená na veškerý majetek pražského magistrátu. Může jít o další pokus zdiskreditovat pražskou ODS, která na magistrátu vládne v koalici s TOP 09.

Poslední lednový víkend bude totiž pražská ODS volit nového předsedu. Primátor Bohuslav Svoboda už potvrdil, že se o funkci chce ucházet. Nahradil by tak současného předsedu Borise Šťastného.

„To záleží na vaší úvaze. Jestli je běžný způsob, že někdo podá takovou věc před koncem pracovní doby a druhý den ráno to zavolá do Novy,“ odpověděl primátor Svoboda na dotaz, zda se domnívá, že událost s volbou souvisí.

To, že před volbou přituhuje, Svoboda už dříve nepřímo potvrdil. Informace o tom, že bývalý šéf strážníků Vladimír Kotrouš nesl část údajného úplatku na magistrát, označil za jednu z „diskreditačních kampaní“ před volebním sněmem

Zdroj: Majetek Prahy je v exekuci. Obstaven je i Karlův most a Václavské náměstí – iDNES.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s