Co dělat? Připravovat občanskou a demokratickou revoluci!

Volby roku 2010 nastolily vládu morální a mocenské lůzy, která si přivlastnila stát a začala na nás, občanech, realizovat experimenty, které se neosvědčily v žádné zemi světa. Koalice ODS, TOP 09 a VV uspokojuje své mocenské a finanční zájmy, poklonkuje finančním kruhům a přeměňuje Českou republiku v zemi, ve které žít je nejen nepříjemné, ale také mimořádně obtížné. Nekompetentní správou země zhoršuje ekonomickou situaci většiny obyvatelstva i státu jako takového a svůj mandát, který obdržela ve volbách, zneužívá výhradně k upevnění vlastní moci prostřednictvím obsazení mocenských pozic vlastními „spolehlivými“ lidmi. Důchodová reforma, zdravotní reforma, daňová reforma a reforma školství zatěžují dosud nevídaným způsobem občany a zároveň vytvářejí prostor pro ničím neohraničené podnikání velkých finančních a podnikatelských skupin. Stále rostoucí účty za její nekompetentní rozhodování, plýtvání a sprosté rozkrádání máme zaplatit my, občané a obyvatelé České republiky.

Svým vládnutím pošlapává a ničí veškeré principy demokracie. V parlamentu se ohání svojí „legitimitou“ 115 hlasů a bezhlavě přikyvuje stále tragičtějšímu obrazu vlády.

Vláda se rozhodla nahradit stát sociální soudržnosti státem, ve kterém budeme my, občané, nuceni platit vše a neobdržet od státu jako protihodnotu nic!

Vláda je rozhodnuta prosadit důchodové spoření do soukromých fondů, které na celém světě prožívají krizi, krachují a znehodnocují se v nich vložené prostředky a přeměnit je dříve či později dokonce ve spoření povinné.

Vláda je rozhodnuta zprivatizovat zdravotnictví a přeměnit je na další podnikatelský prostor, ve kterém bude „standardní“ občan odkázán na péči druhého řádu, bez ochrany a bez jistot.

Vláda zatěžuje obyvatelstvo stále vyššími daněmi a pod heslem „zvyšování konkurenceschopnosti“ snižuje daně z podnikání. Naprosto přitom opomíjí např. zdanění burzovních a finančních operací a dokonce připravuje zrušení daní z dividend jako další významné oslabení rozpočtu, který je již tak deptán daňovými a pojistnými úlevami pro nejbohatší.

Občané jsou vystaveni díky činnosti této vlády zvůli úřadů, velkých firem a soukromých exekutorů. Slabá a nevýkonná soudní moc je neschopná zajistit alespoň elementární zdání spravedlnosti, účinnou a rychlou soudní ochranu proti bezpráví.

Stát se ubírá cestou zvyšování napětí, společenkkého rozkladu a prostupuje jej nedůvěra občanů v samotné základy demokracie.

Celý článek

Co dělat? Připravovat občanskou a demokratickou revoluci!.

One comment on “Co dělat? Připravovat občanskou a demokratickou revoluci!

  1. Dobrý den , např. monsieur Drábek vymyslil dva skoro psychologické (nebo psychopatické) experimenty asi za 234 milionů Kč z fondu EU na rozvoj pracovních míst – projet – systém Donez a veřejnou službu (dobrovolně povinně) .
    Takže , zatímco kdysi byli lidé propuštění z nápravně výchovného ústavu nuceni se hlásit na policii (asi se tomu říkalo ochranný dohled) , i několikrát týdně a dokladovat touto docházkou , že pracují , tj. ukazovat na fízlárně třeba papír , že jsou někde na brigádě , tak nyní nezaměstnaní svou docházkou na novodobou fízlárnu alias Czechpoint , na poštu (ta za toto absolvování návštěvy obdrží Kč 45-) , dokazují , že nepracují a to po dobu tří měsíců dvakrát týdně , někde i třikrát týdně . Takže něco jako obscénnost na ruby .
    A co se týče veřejné služby , tak může nastat i takovýto případ , bude třeba nezaměstnaný VŠ , který od první chvíle evidence na ÚP nebude nic dostávat ani nic nezažádá , třeba z hrdosti , aby mu nikdo nepředhazoval na oči , že jej živí stát . A přesto může mu být dáno ultimátum , spočívající v „nabídce“ veřejné služby v rozsahu 80 hodin měsíčně , ale nic nedostane za ni a přitom nic od státu nedostává po dvou měsících pobytu na ÚP . Když odmítne, je vyhozen z ÚP a musí si z ničeho platit VZP pojištění 1080 Kč. Takže pod touto pohrůžkou přijme (oni tomu však říkají , že to je dobrovolně , že přijme , že jej tam nikdo nedrží) . A nastane takováto situace : aby jako nebyl ponížen , tak mu nenabídnou údržbu veřejného prostranství alias zametačské činnosti , ale službu (výpomoc) v regionální knihovně . Takže bude třeba pomáhat katalogizovat knižní fond . Jenže tentýž kmenový zaměstnanec , který bude dělat podobnou činnost , bude mít již od 8h00 – 12h00 vyděláno třeba Kč 500 a mít stravenku Kč 65- s příspěvkem od zaměstnavatele a tento „veřejný služebník“ nebude mít vyděláno ani na jeden rohlík z Tesca za kč 1.90- , ani stravenku a po čtyřech hodinách půjde hladovět k čertu a jelikož i nezaměstnaný nebydlí obvykle v budově regionální knihovny , tak se bude musit dopravovat , což bude činit např. 2* 20,-tam a 2* 20,- zpět, celkem skóre za 20 „služebních“ dní = minus 1600 Kč .
    Tak toto vše vymyslil kybernetik Drábek .

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s