10 způsobů, kterými vás policejní stát sleduje

Když hovořím o „podpoře policejního státu“ v hudebních videích, neodkazuji na nějaký abstraktní teoretický koncept. Je to reálné a děje se to. High-tech čipy a zařízení viděné před několika lety ve sci-fi filmech a futuristické hudební videoklipy jsou používány na nás v dnešní době.

Válka proti terorismu je ve světě rozšířené úsilí, které podněcuje masivní investice do globálního sledovacího průmyslu, který se nyní zdá se stává válkou o „svobodu a soukromí“. Vzhledem k tomu, co všechny tyto nové technologie sledování provádí, pobouření nad odposlechy se nyní zdá být diskutabilní.

High-tech země první třídy jsou sledovány, stopovány a ukládány do databáze doslova na každém rohu. Vlády, podporované soukromými společnostmi, shromažďují hory informací o běžných občanech, kteří dosud jeví ochotu obchodovat svobodu za údajnou bezpečnost. Zde jsou jen některé ze způsobů, kterými je matrix (matice) údajů shromažďován:

1) GPS
GPS čipy se objevují ve všem od cestovních pasů po telefony v automobilech. Více využívané je sledování zaměstnanců a všechny formy soukromého vyšetřování. Apple nedávno oznámil, že shromažďuje přesné informace o polohách iPhonů uživatelů prostřednictvím GPS.

2) Internet
Internetové prohlížeče nahrávají každý váš pohyb prostřednictvím cookies. National Security Administration byla odhalena, že má na svém webu cookies, kterým vyprší platnost až v roce 2035. Velké vyhledávače ví, kde jste surfovali loni v létě a on-line nákupy jsou ukládány do databáze, údajně pro použití v reklamě a zákaznickém servisu. Kontroverzní webové stránky mohou být označeny interně vládními místy, stejně tak může být odkloněn tok dat, aby ze zablokoval přístup k webům, které chce vláda cenzurovat. Již je známo, že sociální sítě neposkytují žádné soukromí. Cybersecurity Act se pokouší legalizovat shromažďování a využívání vašich osobních údajů. Apple iPhone má také prohlížení dat zaznamenána a uložena. To vše navzdory drtivé opozici občanů vůči kybernetickému sledování.

3) RFID
Zapomeňte na vaše kreditní karty, které jsou pečlivě sledovány, nebo členské průkazy pro věci, tak bezvýznamná jako filmové půjčovny, které vyžadují číslo vašeho sociálního zabezpečení. RFID „bezdotykové karty,“ pozvednou sledování na novou úroveň. Nejnovější vývoj zahrnuje RFID prášek vyvinutý firmou Hitachi, u kterého je škálu využití nekonečná.

4) Dopravní kamery
Rozpoznávání SPZ bylo použito na dálku k automatizaci úkolů dopravní policie ve Spojených státech, ale bylo prokázáno, že mají dvojí použití v Anglii k označení aktivistů podle Terrorism Act. Snad nejběžnější použití je k získání peněz skrze dopravní přestupky, ale použití může sklouznout i k taktikám jako „Velký bratr“ k monitorování hovořících chodců, jako se již děje ve Velké Británii.

5) Počítačové kamery a mikrofony
Skutečnost, že notebooky špehovali veřejně školní děti (doma), je skandální. Před lety Google začal oficiálně používat počítačové „zvukové otisky“ pro reklamní účely. Přiznal se k práci s NSA, hlavní monitorovací sítí na světě. Soukromé komunikační společnosti již byly odhaleny, jak směrují komunikace k NSA. Nyní klíčová slova – psaná a mluvená – vedou do globální bezpečnostní matice.

6) Veřejný zvukový dohled
Tato technologie má za sebou dlouhou cestu z pouhé schopnosti detekovat výstřely ve veřejných prostorách po poslouchání šeptání nebezpečných klíčových slov. Tato technologie byla spuštěna v Evropě k monitorování konverzace za účelem zjištění verbální agrese na veřejných místech. Sound Intelligence je výrobcem technologií pro analýzu řeči a jejich internetová stránka propaguje, že může být snadno integrována do jiných systémů.

7) Biometrie
Nejoblíbenější biometrická autentizační schémata za posledních několik let jsou duhovky. Mezi hlavní aplikace patří kontroly vstupu, bankomaty a vládní programy, Nedávno síťové společnosti a vlády využily biometrické autentizace, včetně analýzy otisků prstů, rozpoznávání duhovky, rozpoznávání hlasu, nebo jejich kombinací pro použití v národních identifikačních kartách.

8) DNA
Krev z dětí byla odebrána všem lidem do věku 38 let. V Anglii byla DNA poslána do tajné databáze z rutinních zkoušek píchnutí paty. Několik zpráv odhalioy skryté databázé DNA od „teroristů“ v Pentagobu a nyní DNA od všech amerických občanů je ukládána do databáze. Digitální DNA je nyní používána také v boji proti hackerům.

9) Mikročipy
Microsoft HealthVault a VeriMed partnerství se chystá vytvořit RFID mikročip pro implantaci. Mikročipy pro sledování našich drahých domácích mazlíčků se stává samozřejmostí a slouží nám k tomu, abychom přijali jejich zavádění v budoucnu i do našich dětí. FDA již schválila tuto technologii pro člověka a na trhu ji uv jakoádí lékařský zázrak, jak jinak než pro naši bezpečnost.

10) Rozpoznávání obličeje
Anonymita na veřejnosti je u konce. Použití této technologie bylo připuštěno při akcích kampaně prezidenta Obamy, sportovní akce a nejvíce nedávno při G8/G20 protestech v Kanadě. Tato technologie také sbírá data z obrázků z Facebooku a jistě bude vázána na pouliční dopravní kamery.

Toto všechno vede k Prediktivní behaviorální technologii – nestačí mít jen zaznamenáno kde jsme byli, policejní stát chce i vědět, kde budeme, skrze psychologické profilování. Věci se zdají postoupit do bodu, kdy skutečně vědecký orwellovský svět je na dosah ruky. Odhaduje se, že počítače ví na 93 procent, kde budete, než provedete váš první krok.

Překlad článku 10 ways ‘the police state’ tracks you
http://vigilantcitizen.com/latestnews/10-ways-the-police-state-tracks-you/

10 způsobů, kterými vás policejní stát sleduje.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s