V USA schválili revoluční zákon: Armáda bude moci lidi věznit i zabít!

WASHINGTON – Podle serveru CNN minulý čtvrtek ve večerních hodinách místního času přijal Senát Spojených států návrh zákona, který definuje celé USA jako „bojiště“. Znamená to, že v případě jeho uvedení v platnost americká armáda dostane do rukou nekontrolovatelnou moc beztrestně zatknout, zadržet, vyslýchat a dokonce i zavraždit své občany bez obvinění nebo soudu.

Zákon byl vytvořen tajně senátory Carlem Levineom a Johnem McCainem, předtím, než ho předali výboru na zasedání za zavřenými dveřmi, bez jakéhokoliv slyšení.

Odstavec 1031 lze interpretovat tak, že Američané budou vyhlášeni za domácí teroristy a uvrženi do vojenského vězení bez jakéhokoliv odvolání. Vzhledem k tomu, že ministerstvo bezpečnosti charakterizovalo nákup zlata, držení zbraně, používání hodinek nebo dalekohledu, a všechny běžné typy chování jako potenciální indikátor domácího terorismu, jsou tato opatření volně zneužitelná.

Podle legislativní kanceláře ACLU by se tak Američané mohli stát cílem zákonů, které jsou údajně namířeny proti teroristům a nepřátelským bojovníkům. „Pokud jste si mysleli, že popravy amerických občanů v zahraničí byly dost špatné, tak teď budou podobné pravomoci aplikovány i v USA, jinými slovy ve vašem městě, komunitě, na vašem dvoře, “ uvedla kancelář ve zprávě proti přijetí tohoto zákona.

Senát ho však minulý týden podle portálu newsvoice.se schválil, a to v poměru hlasů 93:7. USA se tak dostaly pouze na krok od likvidace ústavních práv.

„Průchod tohoto zákona není ničím jiným než konečným vyhlášením války armády a mocenských sil Američanům. Pokud bude podepsán, zničí Listinu práv a podrobí Ameriku vojenské diktatuře, kompletně i s tajným zatýkáním, tajnými věznicemi, nezákonnými výslechy, zadržováním na dobu neurčitou bez obvinění z trestného činu, mučením Američany a dokonce i „legitimní vraždou“ amerických občanů na americké půdě!,“ napsal portál.

„Pokud jste se ještě neprobudili do reality policejního státu, varujeme vás, čas běží. Jakmile se zákon stane platným, nemáte v Americe více žádná práva,“ varoval autor článku na newsvoice.se.

Výzva podobného charakteru se objevila i na YouTube. Hackerské skupina Anonymous, která prostřednictvím DoS útoků vyřazuje vybrané weby a apeluje k demonstracím, začíná svoje video slovy: „Drazí bratři a sestry, je čas otevřít oči“.

Zdroj: V USA schválili revoluční zákon: Armáda bude moci lidi věznit i zabít!.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s