Hnutí Occupy Wall Street dorazilo i do Washingtonu

Desítky aktivistů obsadily prostranství Capitolu, tedy areálu, kde stojí budova amerického Kongresu. Policie zatkla jednoho demonstranta, který pronikl do kanceláře člena dolní komory parlamentu.

Akce měla podle policie poklidný charakter. Hloučky demonstrantů posedávaly u úřadoven obou komor Kongresu. Není jasné, zda mají v úmyslu na daných místech dlouhodobě setrvávat. Aktivisté každopádně dávají najevo, že se hodlají objevovat v příštích dnech i na dalších místech metropole.

Hnutí Okupujte Wall Street, které vzniklo letos v září v New Yorku, začalo v posledních týdnech poněkud ztrácet dech. Z řady míst, zejména z parků velkých měst, které obsadili stanovými tábory, byli aktivisté vesměs pořádkovými silami vypuzeni.

Naposledy se to stalo v úterý v New Orleans na jihu USA. Vyklízení obsazeného areálu nad ránem se obešlo bez výraznějších incidentů.

Členové hnutí tvrdí, že zastupují 99 procent amerických občanů a brání je proti procentu nejbohatších. Kritizují podle nich nedostatečnou solidaritu bohatých s chudými a žádají větší zdanění bohatých.

Zdroj: Hnutí Occupy Wall Street dorazilo i do Washingtonu – Denik.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s