Záhada mise „Apollo 20“ (3)

Vyskytly se nové skutečnosti o kterých byste jistě měli být informováni. Luca Scantamburlo je ústředním badatelem, který se velmi vytrvalým způsobem snaží objasnit nejen sérii podivuhodných videí o kterých se šíří všemožné spekulace, ale identitu doposud žijícího člověka, který o sobě sděluje, že se osobně jako astronaut zúčastnil mezinárodní a přísně tajné kosmické mise Apollo 19 na Měsíc. Posádka této mise prý na Měsíci skutečně přistála a objevila zde sérii velmi podivuhodných artefaktů včetně obrovského velmi starého plavidla. Luca Scantamburlo se tomuto případu venuje velmi intenzivně jako nezávislý investigativní novinář. Případu okolo kterém je v oficiálních sdělovacích prostředcích naprosté ticho. Vše nasvědčuje tomu, že jediný Kevin Smith pootevřel čestnou diskuzi o tomto kontroverzním tématu (bližší informace jsou k dispozici v rozhovoru, který proběhl v květnu 2007 ve Phoenixu v Arizoně v pořadu „The Kevin Smith Show“. Mezi nemnoho zpráv, které na naše téma existují by bylo dobré upozornit na materiál jehož autorem je Steev Johnson a který vyšel v dvouměsíčníku „UFO – Data Magazine“ pod názvem „Apollo XX. Controversy, str. 31-35 v listopadu roku 2007. Dnes je zřejmé, že příběh Apollo 19 – Apollo 20 je složený množství pravdivých skutečností, ale i padělků. Existují zde mnohé neslučitelné fakty a dokonce i falešná data. Zároveň však máme k dispozici i zajímavá videa a mnohé velmi podrobné informace týkající se výzkumu Vesmíru a kosmických letů. Sám Luca Scantamburlo, který je velmi střízlivý novinář říká, že každopádně stojíme před některými jádry pravdy které mohou být velmi důležité pro budoucnost lidstva.


Jak již byla naznačeno a konečně jak z dosavadních dílů tohoto seriálu vyplývá máme před sebou příběh podivuhodného individua, které se od dubna roku 2007 pod přezdívkou „retiredafb“ prezentuje na You Tube. Tento člověk o sobě prohlašuje, že se oficiálně jmenuje William Rutledge, je americkým občanem a byl civilním zlušebním pilotem přičemž pracoval pro takové instotuce jako „AVRO“, Chance Vought a nebo USAF a to před tím, než se zúčastnil kosmické mise Apollo 20 jako velitel (CDR). Další dva členové posádky této mise byli Leona Marietta Snyder na pozici (CSP) a slavný kosmonaut Alexej Leonov na pozici (LMP).

Podle Rutledgeova svědectví byla mise Apollo 20 přisně tajným společným projektem dvou velmocí – USA a tehdejší SSSR. Apollo 20 odstartovalo v 16. srpna roku 1976 údajně z vojenské základny Vandenberg AFB. Této akci však předcházela precizní příprava, která byla součástí projektu Sojuz-Apollo, který byl spuštěn v červenci 1975 (Apollo 18 a Sojuz 19).

Ke konci května 2007 osoba „retiredafb“ poskytla pomocí e-mailu novináři Scantamburlovi rozhovor. Čtenáři si mohou tento rozhovor přečíst v některém z předcházejících dílů tohoto seriálu. Mezitím se podařilo jednomu italskému občanovi nalézt valemi zajímavé indicie, které naznačují, že se Alexej Leonov mohl skutečně této mise zúčastnit. Tento italský občan obejvil určité velmi zvláštní skutečnosti na „USSR-AIRSPACE.com“ kde je k vidění vlaječka, která je identická s insigniemi mise Apollo 20. Ty lze zřetelně spatřit na jednom z několika videí jenž byla zveřejněna např. na You Tube. Na zcela stejná fakta upozornil i jistý uživatel serveru „revver.com“.

V průběhu kontaktu s „retiredafb“ se Luca Scantamburlo dozvěděl, že jeho poslední aktivitou byla práce na projektu „KH-11“ (USAF). Zároveň vysvětlil, že „ASTP“ (Sojuz-Apollo Testovací Projekt) byl skutečně přípravou na následující projekty Apollo 19 a Apollo 20. Vzhledem k tomu, že Apollo 19 zhavarovalo a jeho posádka zahynula přišlo na řadu Apollo 20. Z tohoto důvodu odstartovalo Apollo 20 na nosiči rakety „Saturn V.“ Na konci května 2007 se „retiredafb“ alias William Rutledge stěhuje z doposud mne neznámých důvodů (zřejmě došlo k cenzuře jeho videích) na http://revver.com. V současné době nevím, v jakém stavu jsou na tomto serveru předmětná videa, ale poté co došlo k jejich „zmizení“ na You Tube přelinkoval jsem jejich prezentaci na Matrixu právě na revver.com, ale mám za to, že v současné době opět nefungují.

Jenže tím naše záležitost nekončí, ba naopak – právě začíná.

Na serveru You Tube se totiž objevuje další záhadný uživatel, který zde vystupuje pod jménem „moonwalker1966delta“. Tato osoba zde začala šířit různá obvinění týkající se krátkých videí z údajné mise Apollo 20. Situace došla tak daleko, že se novinář Scantamburlo pokoušel s tímto člověkem spojit, což se nakonec podařilo. Následně vznikla nesmírně zajímavá diskuze, kterou budou mít čtenáři nezávislého internetového Matrix-2001 exkluzivně k dispozici. Dne 14. srpna zaslal Luca Scantamburlo sérii velmi zásadních otázek na které bylo nakonec odpovězeno. Vůle k rozhovoru byla vyvolána poté co v květnu 2008 „moonwalker1966delta“ o sobě sdělil následující skutečnosti:

1)   Je bývalým astronautem NASA

2)   Byl velitelem mise Apollo 19?? (přežil?) a to nezávisle na tom co o této misi tvrdí Routledge

Navíc 24. července 2008 v další zprávě zaslané italskému novináři prozrazuje svou totožnost s plným jménem i příjmením a s výčtem všech jeho kosmických výprav na pozici astronauta NASA. Již tyto skutečnosti nám dávají jasně najevo, že „detektivka zvaná Apollo 19 a Apollo 20“ se začíná pěkně přiostřovat a dále komplikovat. Právě z těchto důvodů se Scantamburlo nakonec rozhodl zatím skutečné jméno osoby „moonwalker1966delta“ veřejnosti neprozrazovat a to do té doby, dokud se alespoň částečně nevyjasní nové a v mnohém doslova šokující skutečnosti.

Jde o to, že pokud „moonwalker1966delta“ skutečně hovoří pravdu o své identitě a to musí být potvrzeno, pak jeho odvážným gestem se může navždy změnit lidská historie a náš pohled na roli lidské bytosti ve Vesmíru. Pentagon, NASA i ruská vláda totiž mohly využít jedinečné příležitosti jak rozšířit obzory lidstva jak po stránce fyzické, ale i duchovní, pomoci zastavit energetickou krizi, zlepšit vztahy mezi USA a Ruskem a vyvážit aktuální rozdílnosti mezi Moskvou a Washingtonem.

Luca Scantamburlo již dříve zmínil, že skutečně stojí za to odhalovat a šířit pravdu o realitě mimozemské inteligence v našem světě, skrze známá historická fakta a nezpochybnitelné indicie, které ve svých trezorech drží mocnosti našeho světa. V tomto ohledu by možná stálo za to si vzpomenout na jeden z mnoha příměrů, které v minulosti na You Tube zveřejnil William Routledge:

 „Apollo 20 patří celému lidstvu. Je součástí globálního lidského dědictví.“

Virgilio napsal: „Carpent tua poma nepotes“.

Apollo 20 je svým způsobem odkazem na tuto citaci. Možná, že My jsme ty velké děti.

Rozhovor s „MOONWALKER1966DELTA

Následuje rozhovor, který se uskutečnil před několika měsíci mezi investigativním novinářem Luca Scantamburlo a zatím blíže neidentifikovanou osobou vystupující pod přezdívkou „moonwalker1966delta“, který o sobě prohlásil, že je bývalým astronautem NASA a byl zároveň velitelem údajné mise Apollo 19. Tento člověk, jehož identitu Scantamburlo zatím tají se podělil a mnoho nesmírně závažných informací a zároveň poskytl velmi podnětné a logické indicie, které vybízejí k dalšímu vyšetřování případu „Apollo 19 – Apollo 20“. Konečně posuďte sami.

 

Luca Scantamburlo: Nejdříve ze všeho bych vám chtěl poděkovat za váš drahocenný čas a laskavost, že jste svolil k tomuto rozhovoru. Vaše virtuální identita na You Tube zní „moonwalker1966delta“. Zatím jste mi neposkytl žádné dokumenty, které by potvrdili kým jste. Ovšem přesto jste sdělil vaše jméno a příjmení. Také jste prohlásil, že bývalým astronautem NASA a byl zúčastnil jste se mise Apollo 19 na pozici „CMDR“ což předpokládám je to samé jako „CDR“, což je pozice velitele. Slíbil jsem vám, že budu chránit vaší identitu a tak také učiním, také pro tuto chvíli nebudu zmiňovat jména astronautů, které jste mi sdělil a které hrají důležitou roli ve vašem příběhu. Ovšem předpokládám, že v blízké budoucnosti budu moci tato data zveřejnit. Můžete mi prosím sdělit proč jste si vybral právě takovouto přezdívku?

Monwalker1966delta: Chci vám poděkovat za příležitost k diskuzi o naší společné věci a příbuzným tématům. Nemám k dispozici žádnou informaci o tom, že jsme byli na Měsíci kolem roku 1962. S touto hypotézou nemohu souhlasit pro jeden jednoduchý důvod. Neměli jsme na to technologii. Vím to zcela bezpečně jelikož jsem procházel krok za krokem lunárními misemi a kosmickou éru spojenou s Měsícem od „Mercury“ misi, přes „Gemini“ misi až po program Apollo. Nikdy jsem o nějaké jjiné předchozí misi neslyšel. My jsme startovali z vojenské základny Vandenberg a startovací věže, která byla umístěna na „plujícím ostrově“ na moři. Jedna z jednoduchých zkompletovaných startovacích konstrukcí slouží dodnes pro speciální kosmické vojenské mise. Věž „LUT“ byla v podstarě stejný model. Řídící středisko pro zónu Ruska bylo lokalizováno v Jevpatorii a pro zónu USA ve Vandenberg.

Mnozí zapálení fanoušci v oblasti raketové technologie, ale i mnozí tzv. popularizátoři tohoto oboru jsou přesvědčeni, že ze základny Vandenberg by byla jakákoliv mise na Měsíc nemožná vzhledem k tomu, že velmi důležitou roli pro kosmické mise hraje rychlost zemské rotace. Ovšem takové tvrzení je mylné. Klasickým příkladem může být vypuštění rakety bez posádky „Clementine 1“. Tato raketa byla z vojenské základny Vandenberg vypuštěna k Měsící a to 25. ledna 1994. Ve skutečnosti je možné vypustit raketu k Měsící z kteréhokoliv místa na Zemi. Jediný rozdíl spočívá ve dvou faktorech: delší době letu a podstatně větší spotřebě paliva během „TLI“ v rámci nastavení správně trans lunární trajektorie.

Vím, že někdo používal software, který simuloval start Apollo ze základny Vandenberg. Výsledkem by bylo, že první stupeň a druhý stupeň by se měl rozpadnout nad Arizonou a jižní Georgii. Skutečně! Pokud se podíváte na oddělení prvních stupňů ze záznamu Apolla 11 a Rutledgovy stopáže Apolla 20, kterou przentujete všimnete si něčeho velmi zajímavého. Všimnete si, že oddělení prvního stupně u Apolla 11 se odehrává v podstatně větší výšce a tudiž rychlost separace je vlivem nižší gravitace o hodně pomalejší. Jediným důvodem zde je to, že první a druhý stupeň je sice přitahován zemskou gravitací, ale proces se odehrává v takové výšce, že během letu atmosférou se oba dva stupně kompletně zničí.

A nyní k mé přezdívce. Mohu říci tolik, že reprezentuje tři slova, která jsou součástí mého vnitřního osobního vesmíru. Slovo „moonwalker“ proto jelikož jsem se dostal na Měsíc. Číslo „1966“ proto, že v průběhu mezi projekty „Gemini 10“ až „Gemini 18“ do 21. července 1966 jsem mohl pracovat na prvním skutečném počitači, který na naší planetě existoval. A pak je tam slovo „delta“. A to z toho důvodu, že toto slovo je ve skutečnosti speciální výraz, který je rozšířen v prostředí špičkových vojenských a bezpečnostních složek mocností našeho světa. Obsahuje skrytý význam, který se dokazuje na mimozemské technologie v prostředí naší planety a nebo označuje přímo zásah takové inteligence. (Poznámka pro studenty Modrého Světla: Začali jsme probírat tajné učení zvané „Ulema Vědění“. Vzpomeňte si jaké informace jste získali ohledně signatury „delta“. Zajímavé, že?, pozn. J.CH.).

Luca Scantamburlo: William Rutledge – velitel mise Apollo 20 mi sdělil, že vy, tedy členové posádky Apolla 19, jste se ztratili ve vesmíru na konci „TLI“ manévru. Proto mne nesmírně překvapilo vaše tvrzení o tom, že jste sice z obtížemi, ale přesto všichni přežili. Ve zprávě ze dne 12. května 2008 jste mi doslova napsal: „Já nechápu proč vám William Rutledge sdělil, že jsme se ztratili ve vesmíru. To není vůbec pravdivá informace. Ve skutečnosti do nás něco vrazilo“.

Pak jste mi napsal toto: „Nevěděli jsme co způsobilo náhlé zhroucení gyroskopického inerciálního vektoru, ztrátě elektrické energie a kompletní ztrátě telemetrie. Všude kolem nás byl kouř a hořel hlavní panel, ale byli jsme schopni ho prakticky okamžitě uhasit. Jakmile se nám podařilo získat znovu elektrickou energii ručně jsme zastavili gyroskopickou odchylku. Naštěstí jsme měli radiový kontakt z Houstonem a jakmile (jméno vynecháno) a (jméno vynecháno) vstoupil do simulátoru byli jsme schopni dálkově přijmout telemetricka data od (jméno vynecháno) z Houstonu.“

Prosím opravte mne jestli říkám něco špatně, ale to znamená, že Apollo 19 odstartovalo  v Kalifornii a pak po startu jste měli podporu z řídícího centra v Houstonu (Texas) a nikoliv z vojenské letecké základny ve Vandenbergu která se nachází v Kalifornii.

Mimochodem 24. července 2007 jsem obdržel zprávu od Williama Rutledge ve které mě sděluje: „Ahoj Luca, ano potvrzuji, že řídící středisko bylo ve Vandenbergu a nikoliv v NASA. To byla politická mlžící záležitost. NASA poskytovala dopravní prostředek, to byla ruská podmínka, dopravní prostředek musel být civilní povahy. Subdodavatelé „ILC“ nebyly čistě vojenského charakteru. Řídící středisko ve Vandenbergu bylo nepatrně odlišné. Disponuje pěti místnostmi místo velkého sálu. Jde o malou základnu, ale nesmírně výkonnou.“

Můžete to nějak komentovat?

Monwalker1966delta: Ano. Tyto informace jsou správné. Řídící centrum pro zónu USA bylo ve Vandenbergu AFB, ale my jsme byli nuceni používat řídící středisko v Houstonu ohledně nepředvídatelné situace ¨jelikož simulátor, používáný Armstrongem a Aldrinem byl lokalizován v „KSC“ a telemetrická spojovací data simulátoru byla přímo propojená na řídící středisko Houston, tak bylo běžné během misí Apollo. To je také důvod proč jsme používali radiové a datové spojení pouze s řídícím střediskem v Houstonu.

Luca Scantamburlo:  V jedné z vašich zpráv jste zmínil jednu velmi zajímavou věc. Hovořil jsem o tom, že jste byl k dispozici jako záložní tým Apolla 19. Vzhledem k tomu, že původní posádka byla zrušená zhruba tři týdny před startem, nahradil jste původní členy posádky a společně s vámi se členy týmu stali (jméno vynecháno) a (jméno vynecháno). Šlo o dalšího astronauta v rámci programu Apollo,  a dalšího ruského kosmonauta s výjimečnými lékařskými dovednostmi. Co mi můžete říci o Stephanii Ellisové. Byla členem původní posádky Apolla 19, která byla později zrušená. A můžete potvrdit totožnost bývalého sovětského astronauta, který by také plánován pro misi Apolla 19. William Rutledge mi sdělil, že šlo o „Alexeje Sorokina“ (informace kterou jsem obdržel skrze You Tube dne 15. července 2007). Jak je to s těmito lidmi?

Moonwalker1966delta: Ano tímto osobně potvrzuji, že v původní posádce Apolla 19 byla zařazena Stephanie Ellisová, Alexej Sorokin a John Swigert. John zemřel v roce 1982 na rakovinu, ale Stephanie a Alexej za dosud nebyjasněných důvodů zmizeli v letech 1975 a 1976. Neznám důvod jejich odstranění z původní posádky mise Apollo 19, ale někdo říkal, že Stephanie příliš mluvila o této utajované misi a hlavně o neznámém plavidlu na Měsíci. V této souvislosti jsem zaslechl hypotézu, že snad zemřela během tréninkového letu ke konci roku 1975.

Luca Scantamburlo: Setkal jste se někdy s Leonou Mariettou Snyderovou z Apolla 20 kde měla zastupovat pozici CSP?

Moonwalker1966delta: Ano setkal jsem se s Leonou Snyderovou a Williamem Rutledge zhruba 2 měsíce po misi Apollo 20. Konkrétně během utajované konference v „KSC“ a znovu pak v roce 1993 v restauraci v San Antonio s Leonovem a Davidem Scottem.

Luca Scantamburlo: Můžete mi říci, pakliže k tomu skutečně došlo, proč a kdy jste se setkal poprvé a naposledy s Williamem Rutledgem?

Moonwalker1966delta: Poprvé jsem se setkal s Williamem  v roce 1974 v „JSP“ kde jsem pracoval jako vedoucí týmu astronautů. Trénoval jsem na Apollo 19 a v rámci této přípravy jsem se setkal s posádkou Apolla 20. Byl jsem ohromen jejich znalostmi ohledně cizí technologie, která je předmětem i vašeho osobního výzkumu. Naposledy jsem se Rutledgem setkal v San Antonio v roce 1933.

 

Dodatek: Apollo 20: pro tehdejší sovětskou část mise se nacházelo řídící středisko v Jevpatorii. Informace od identity „moonwalker1966delta“ potvrzují Rutledgovo svědectví. Luca Scantamburlo hovoří o tom takto:

   „V jedné z posledních zpráv, kterou jsem od Williama Rutledge (aka „retiredafb“) obdržel, sdělil mi, že pro sovětskou část expedice se nacházelo řídící středisko v Jevpatorii. „Moonwalker1966delta“ tento detail potvrzuje hned v odpovědi na mou první otázku. Na tomto místě vlastně poprvé zveřejňuji kompletní odpověď od Rutledgeho na toto téma.“

  „??. Rusové měli své řídící středisko v Jevpatorii, takže Ljoša mohl přijímat příkazy odtud. Rozhodně neexistovalo nějaké rušení mezi tehdejší sovětskou a americkou armádou. Znám vaší poznámku týkající se medailí?.. Víte, my jsme byli velmi zapáleni pro tento společný kosmický program. Americký vesmírný program začal kolabovat poté, co byl za amerického prezidenta zvolen Jimmy Carter. Gerald Ford byl velkým fanouškem vesmírného programu a spolupráce mezi tehdejším SSSR a USA byla velmi aktivní.“

Asi bych měl ještě dodat, říká Scantamburlo, že v květnu roku 2007 na počátku našich společných kontaktů se William Rutledge zmínil ještě o dalších dvou městech. Jedno z ředitelství sovětského kosmického programu se prý nacházelo na Urale ve městech Nijni Tagil a Sverdlovsk (dnes Jekatěrinburg).

Druhá část rozhovoru s „MOONWALKER1966DELTA“

         „Takže na úvod této druhé části bych rád zmínil některé okolnosti, které formovaly rámce mého rozhovoru s „moonwalker1966delta“. Tato druhá část bude probíhat formou odpovědí na mnou položené otázky č. 8, 10, 11 a 12. Doposud jsem neobdržel odpovědi na otázky č. 6, 7 a 9. Bohužel neznám důvody proč tomu tak jest. Navíc ještě chybí odpovědi na otázky č. 13 a 14. Jakmile tyto odpovědi obdržím a já doufám, že to bude co nejdříve, bude rozhovor pokračovat další částí“, říká Luca Scantamburlo. 

 

Luca Scantamburlo: Můžete mi podat nějaké informace o Charlesovi Peterovi Conradovi a Jamesovi Irwinovi jako „CapCom“? Setkali jste se někdy s prof. Valentinem Alexejevem. O něm se zmiňuje W. Rutledge v souvislosti s tím, že tento muž byl zodpovědný za sovětskou část kosmické mise Apollo 19 a Apollo 20. Později se měl stát prezidentem Akademie věd na Uralu?  

Moonwalker1966delta: Ano, mohu potvrdit, že Charles Peter Conrad a James Irwin byly na pozici „CAPCOM“ Apolla 20, ale nikdy jsem se nesetkal s Alexejevem i když byl ředitelem ruské části mise i v rámci Apolla 19 kde jsem byl aktivní.

Luca Scantamburlo: Co bylo tedy ve skutečnosti cílem posádky mise Apollo 19?

Moonwalker1966delta: Našim hlavním cílem byl výzkum trojúhelníkového objektu, který se nachází jižně od mateřské lodě, výzkum mateřské lodě a jakýchsi zbytků měsíční základny, která se nachází jihozápadně od mateřské lodě. Lokalita našeho přistání byla stejná jako u Apolla 20. Sověti tenkrát před dva měsíce naší misi vypustili do západní části kráteru „SL-12“ a „Lunu 21“. Apollo 20 používalo také pro aktivní radiový přenos Lunochod 2 díky jeho poměrně důmyslné technologii, která se pro tento druh mise velmi hodila a nejen čtyři telefonometrická zařízení.

 

Luca Scantamburlo: Co můžete povědět o původu kosmických lodí. Říkám-li to správně, pak jde o mateřskou loď doutníkového tvaru a dva trojúhelníkové objekty? Existuje mezi nimi nějaký vztah?

Moonwalker1966delta: Původ všech objektů je stejný. Stejné materiály a stejné stáří. Máme za to, že byly sestřelené na kosmickou základnou – „měsíční Pearl Harbor“. Základna byla kompletně zničená a mateřská loď včetně dvou menších trojúhelníkových objektů byly zřejmě sestřelené během nouzového úniku. Toto je názor i Williama Rutledge a Leonova. Dva menší objekty jsou jasně viditelné na fotografiích „AS15-P-9625“ a „AS15-P-9630“ v horní části obrázku a to na pozicích 18.7 stupňů jižní šířky – 116.92 východní délky a 18.31 jižní šířky – 119.48 východní délky. Na první pohled si můžete všimnout, že oba dva trojúhelníkové objekty jsou ve svém designu absolutně totožné. Pokud máte možnost používat software „World WindL jako NASA, můžete si všímat kovově nazelenalých odlesků u prvního objektu.

Luca Scantamburlo: Měsíční koordináty velkého mateřského mimozemského plavidla jsou: čelo plavidla na 17.3 stupňů jižní šířky a 117.62 stupňů východní délky, pilotní kabina je na 17.15 stupňů jižní šířky a 117.62 stupňů východní délky, záď plavidla se nachází na 17.20 stupňů jižní šířky, 117.62 stupňů východní délky. Jsou tady ale jisté sporné indicie. Geodetická délka je logická s rozsahem tohoto obrovského objektu (přibližně 4 km délky). Problematická je šířka a to s odkazem na hlavní části objektu (čelo a záď objektu). Nemělo by to být obráceně? Co si o tom myslíte?

Moonwalker1966delta: Pakliže budete sledovat cestu „LM“ v první části stopáže a porovnáte jí na mapě Měsíce tak budete vidět, že to je logické s titulky a kamerou, kterou jsme používali. Šlo o 16mm snímací kameru Maurer s čočkou 10 mm. Ve druhé části videa pak vidíte stopáž, která byla provedena filmovou čočkou 75mm, přičemž aparatura byla nastavena k LM X ose + 1 stupeň což je obvyklé pro venkovní (vnější) manévry. Tato druhá stopáž trajektorie je nelogická k předchozí trajektorii ani k titulkům. Mám za to, že tato druhá část je obrácená a titulky jsou reverzní vůči obrazové stopě. Takže jednoduše takto?.

Zdroj: matrix-2001.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s