Záhada mise „Apollo 20“ (2)

V aktuálním pokračování našeho seriálu ve kterém se snažíme přijít na kloub zvláštnímu video materiálu, který se na přelomu měsíce dubna a května 2007 objevil na známem You Tube a který se snaží doložit existenci tajné mezinárodní kosmické mise „Apollo 20“, která dne 16. srpna 1976 měla odstartovat k odvrácené straně našeho Měsíce za účelem detailního prozkoumání velmi starého artefaktu cizího umělého kosmického tělesa (jeho stáří je odhadováno zhruba na 1, 5 miliardy let. Ohledně této věci existuje velké množství sporných otázek a otazníků. Každopádně se záhada kolem „Apollo 20“ počíná poměrně výrazným způsobem prohlubovat a také komplikovat. Mnoho aspektů, které se zdály být zpočátku jasné se nyní ukazují v podobě sporné či podezřelé. Jedním z výrazných opěrných bodů je rozhovor italského nezávislého novináře Luca Scantamburli, kterému se podařilo zrealizovat on- line rozhovor s autory sporných video snímků a člověkem, který zároveň o sobě tvrdí, že je bývalý astronaut, který se jmenované mise v roce 1976 osobně zúčastnil. Jde o dne sedmdesáti šestiletého Williama Routledge. Tato údajná mise, jak je již uvedeno, byla mezinárodní povahy (USA – SSSR) a podle dostupných informací byla zrealizována rok po mezinárodní orbitální expedici Apollo – Sojuz v roce 1975. Do mezinárodního vyšetřování právě v této chvíli vstupuje známý investigativní výzkumník Michaell E. Salla Ph.D. I v tomto díle budeme krok za krokem odhalovat povahu události, která vzrušuje celý svět.

 


Podezřelý artefakt v oblasti odvrácené strany Měsíce, která se jmenuje ISZAK

 

Pro opětovné připomenutí důležitých faktů připomínám, že již v roce 1971 oficiální a veřejně medializovaná kosmická mise „Apollo 15“ provedla poměrně rozsáhlé snímkování odvrácené strany Měsíce. Náš materiál naznačuje, že během této aktivity došlo k vyfotografování velkého elipsovitého artefaktu (ten je patrný i na oficiálních foto NASA) a tyto snímky lze i individuálně přes internetovou výměnnou síť pořídit.

Pojďme se ale vrátit k naší misi „Apollo 20“. Podle dostupných informací se tohoto projektu zúčastnili tři astronauté:

William Routledge a Leona Snyderová – vědci z Bellových Laboratoří a zaměstnanci USAF (oba dva ale nebyli nikdy oficiálními astronauty NASA)

      Alexej Leonov – sovětský astronaut a první člověk, který vystoupil do otevřeného vesmíru a velitel sovětské sekce v misi Apollo/Sojuz v roce 1975

Tato kosmická mise byla vypuštěná z americké základny Vandenberg v Kalifornii. Krátce po hladkém přistání na Měsíci objevuje posádka zřejmě havarovanou ohromnou starobylou kosmickou loď a v ní mrtvou mimozemskou bytost humanoidního vzhledu a ženského pohlaví. Tělo bylo ve velmi dobrém a zachovalém stavu.

K tomuto tématu před několika měsíci vložil na You Tube sám William Routledge několik videí, které prý technicky doladilo několik jeho přátel ve Rwandě, kde již po mnoho let tento člověk bydlí. Scantamburlo zkoumal některé z videí a údajně je zkoumali i jistí italští filmoví experti přičemž shledali, že snímky jsou původní a nejde o podvrh.

Scantamburlo je poměrně uznávaný a respektovaný italský novinář, který se specializuje na vyšetřování různých UFO případů po celém světě. Mnohé z nich poměrně kritickým způsobem analyzuje veřejně pomocí reportáží v různých italských časopisech. Tento muž se proslavil vynikající analýzou ve které dokládá zainteresování Vatikánu do celé záležitostí týkající se možného aktivního projevu mimozemského života na naší planetě. Analyzoval také poměrně rozsáhlou diskusi mezi Michailem Gorbačovem a Ronaldem Reaganem ohledně realizace aliance proti případné mimozemské hrozbě.

Scantamburlova zpráva o Routledgem demonstruje upřimné úsilí ověřit poměrně velké množství detailů, za předpokladu, že je to skutečně Routledge, který dodal množství informací o tajné misi a přidružených okolnostech. Scantamburlův závěr týkající se Routledgeho svědectví a filmových záznamů je poměrně jednoznačný, přičemž ve své zprávě naznačuje vysokou věrohodnost  v rámci této záležitosti. Případným čtenářům lze skutečně doporučit prostudovat si jednotlivé informace, které Scantamburlo ve svém materiálu zveřejňuje a pak se podívat na jednotlivá videa (všechny materiály má případný čtenář k dispozici na mých stránkách, pozn. J.CH.).

Ve svém zajímavém materiálu Michaell E. Salla Ph.D. skutečně naznačuje, že věc přinejmenším do jisté míry dává smysl. Pakliže „Apollo 15“ skutečně identifikovala neznámý umělý artefakt na odvrácené straně Měsíce a bylo rozhodnuto na toto těleso vyslat speciální kosmickou mezinárodní kosmickou misi mohl by být podnik „Apollo – Sojuz“ ve skutečnosti jakousi generální zkouškou spolupráce Rusů a Američanů v kosmickém prostoru. O rok později se aktivně spouští projekt „Apollo 20“. Dokonce i přítomnost Routledgeho a jeho kolegyně z Bellových Laboratoří je opodstatněná. Tito dva lidé měli skutečně vynikající znalosti s oborů, které by měly velmi vysoké uplatnění právě v případě výzkumu cizí umělé technologie.

Dr. Salla ve své analýze ovšem nachází v Routledgově svědectví dvě poměrně výrazné nesrovnalosti. To první se týká znaků mise „Apollo 20“, kde vidíme jména všech tří kosmonautů (Routledge, Synder a Leonov) s názvem expedice „Apollo 20“. A zde vidí dr. Salla jeden dost podstatný háček. V éře „studené války“ si SSSR velmi zakládala na vlastní samostatné identitě, kterou všemi možnými prostředky realizovala. Na příslušném logu by zřejmě jistě usilovala o to, aby nezůstalo pouze u názvu „Apollo“. Na straně druhé ovšem pokud šlo o utajovaný projekt před veřejností bylo s ním seznámeno relativně malé množství osob jak na straně jedné, tak i druhé. V tom případě se naskýtá oponence v tom, zda by taková propagandistická reklama měla vůbec smysl.


Logo projektu Sojuz a Apollo v roce 1975

Logo hypotetické mise Apollo 20

 

        Druhý problém se týká nezávislého prohlášení vynikajícího vycvičeného média pro dálkové snímání pana Ingo Swanna, který ve své knize „Proniknutí“ (Od měsíce záři bude celý tento materiál postupně zveřejněn na stránkách Matrix-2001. Máte se na co těšit.). Swann poukazuje na fakt, že byl tajně rekrutován jistou tajnou vyšetřovací službou USA jako médium dálkového zrakového snímání. V roce 1975 se pak podílel na speciálním projektu dálkového snímání mimozemských artefaktů a mimozemských entit na odvrácené straně Měsíce. (Všimněte si prosím poměrně velmi přesné časové shodnosti se společnými projekty Apollo – Sojuz (1975) a hypotetický projekt Apollo 20 (1976) a náhlou absencí oficiálních projektů směrovaných k tomuto našemu nejbližšímu kosmickému tělesu). Swann také zdůrazňuje dominantní strategii USA, která směrovala spíše k opatrnému dálkovému psychotronickému scaningu než fyzické přítomnosti kosmonautů přímo na místě. To byl také podle Swanna důvod proč byly po tichu v roce 1971 ukončena mise Apollo 17. Swann může mít skutečně pravdu, ale osobně se domnívám, že mise byly ukončené až po expedici Apollo 20 (připustím-li tedy její faktickou existenci). Bylo nalezeno cosi co vyvolalo v oficiálních rozhodných kruzích velmi vážné obavy. A když se dálkové snímání výrazně používalo již na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století jednoznačně nahradilo fyzické lety na Měsíc až v polovině sedmdesátých let v kontextu s misí Apollo 20.

V opačném případě by Routledgovo svědectví byla jednoznačná fikce se snahou z nějakého důvodu prostě klamat veřejnost. Nyní je na samotném čtenáři, aby sám na základě dostupných dat v tomto seriálu posoudil jak se věci asi mají. V tomto ohledu budu velmi  rád pokud se o své názory a vlastní hypotézy se mnou podělí a napíší mi na redakční e-mail, který naleznou zde na mých internetových stránkách.

Vážnou pozornost si také zasluhuje Routledgovo  poměrně jednoznačné tvrzení o dramatickém nárůstu vidění objektu UFOs a jim podobných jevů právě od září letošního roku 2007. Odkud bere Routledge jistotu, že tomu tak bude? je v této podivné hře ještě nějaké další nám neznámé pozadí? Může být Routledge napojen na dobře informovanou frakci uvnitř naší společností? A konečně jakou roli zde hraje tolik proklamovaný rok 2012?

Ve svých aktuálních materiálech se Luca Scantamburlo svěřuje: „Před jistou dobou jsem učinil rozhovor s mužem, který se jmenuje William Rutledge. Tento muže se hlásí k totožnosti amerického astronauta, kterého během sedmdesátých let zaměstnával „USAF“ ve spolupráci s NASA. Tato spolupráce vyvrcholila v roce 1976 v průběhu přísné tajné kosmické mise na Měsíc. William Rutledge na You Tubeo sobě hovoří jako o muži, kterému je v současné době 76 let, který žije ve Rwandě. Sdělil mi, že je americký občan i když se narodil v Belgii v roce 1930.

Jeho zpráva je podporovaná několika video materiály, které byly zveřejněné na známém You Tube v několika etapách a to od dubna roku 2007. Z těchto kombinovaných materiálků se dozvíme podrobnější skutečnosti týkající se mise Apolla 17 (prosinec 1972) a Apolla 18 versus Sojuz (mise ke které došlo v červenci roku 1975). Jak čtenář zajisté ví, jde o dva oficiální projekty se kterými byla veřejnost seznámena. Jenže mimo tyto aktivity proběhly v tomto období minimálně dvě přísně tajné kosmické expedice. Jde o Apollo 19, které zkrachovalo kvůli ztrátě telemetrie a pak tu je projekt nám již dobře známého Apolla 20 (srpen 1976). Obě dvě klasifikované vesmírné výpravy byly vypuštěné ze základny amerického vojenského letectva – Vandenberg v Kalifornii.

Veřejným šetřením se podařilo zjistit, že ve skutečnosti bylo poměrně velké množství misí Apollo v rámci celkového projektu Apollo agenturou NASA oficiálně zrušeno. To se týkalo také mise Apollo 20, která byla oficiálně zrušená již v roce 1970.

Zastánci teorie potvrzující existenci kosmické mise Apollo 20 jsou přesvědčeni o tom, že tento projekt byl vyvrcholením utajované spolupráce dvou největších světových mocností USA a SSSR. Projekt byl jednoznačně a jasně definován. Soustředil se na co možná nejdetailnější průzkum lokality „Delporte – Izsak“, která se nachází na odvrácené straně Měsíce nedaleko kráteru Ciolkovski. Nyní je samozřejmě na místě otázka z jakého důvodu. Již o několik let dříve byl v těchto místech během mise Apolla 15 identifikován vysoce podezřelý objekt, který se prezentoval jako vysoce vyspělá neznámá technologie. Analýzou snímků byl tento objekt vyhodnocen jako cizí kosmické plavidlo doutníkovitého tvaru dlouhé přibližně 4 kilometry.

Ve skutečnosti lze dodnes tyto fotografie vyhledat. Jde o oficiální snímky NASA, které jsou archivované „LPI“ (Lunar and Planetary Institute) v Houstonu. Jde o výzkumný ústav, který poskytuje podpůrné služby pro NASA. I na těchto fotografiích je patrný podivný velký objekt na odvrácené straně Měsíce v lokalitě, která byla již výše uvedená. Jen pro přesnost bych chtěl dodat, že „LPI“ je řízená organizací „USRA“ (Universities Space Research Association).

Na logu mise Apollo 20 (prezentováno v některém z předchozích dílů) je patrný latinský nápis:

  „Carpent tua poma nepotes“.

Bylo zjištěno, že jde o citaci od Virgilia Bucolicheho. Na tomto logu jsou také uvedena jména posádky Apollo 20:

„Rutledge – Snyder – Leonov“

Jde o velmi charakteristickou zvyklost NASA, která je typická snad pro všechny pilotované kosmické mise.

Pojďme ale nyní přistoupit k některým rozporuplným indiciím. Trak především na prezentovaném videu je patrný tzv. „Lunární modul – LM 15“. Tento fakt by mohl některé laické diváky pochopitelně uvést do rozpaků. Vlastní šetření do věci nesl jasno sám Luca Scantamburla. Zjistil totiž, že „Lunární moduly“ nedisponují z nějakého nám neznámého důvodu číselnou posloupností tak jako samotné míse Apollo. Tak například u Apolla 5 je prezentován „Lunární modul LM-1“, zatímco u mise Apolla 11 zase „Lunární modul LM-5. Tuto skutečnost si může pochopitelně ověřit i pečlivý čtenář sám.

Další skutečností je fakt, že některé videa jsou „znečistěná“ sekvencemi z mise Apolla 11. K této záležitosti se vyjádřil sám Rutledge v rozhovoru s novinářem Scantamburlou. Tento rozhovor se může čtenář přečíst v jednom z předchozích dílů tohoto seriálu. Jde především o situaci, která souvisí se startem Apolla 20 na základně Vandenberg. Toto video viz. níže, demonstruje start rakety Saturn 5. Při podrobnějším zkoumáním této rakety zjistíme, že na raketě jsou umístěné zcela jiné značky než u předchozích startů Apollo, ale ze zvukového kodeku je zřejmé, že se jedná o misi Apollo 11. Luca Scantamburla tento fakt několikrát pečlivě porovnával. Rutledge se k tomu faktu vyjádřil v tom smyslu, že přátelé, kteří digitalizovali jednotlivé videozáznamy se pochopitelně nevyznali dobře v problematice jednotlivých kosmických misí a v několika případech učinili chyby při párování videokodeků se zvukovými kodeky.

V následující části této reportáže můžete shlédnout tři krátká videa. To první z nich se týká kosmické mise Apollo 17 z roku 1972 přičemž z rozhovoru na pozadí video snímku zjistíte, že zdaleka ne vše je v pořádku. A pak vás napadne logická otázka co že tam ti dva kosmonauti vlastně zkoumají. Druhým videem se vracím k analýze údajného mimozemského artefaktu na Měsíci.  Na třetím videu pak uvidíte hypotetický start mise Apollo 20. V našem pátrání budeme pokračovat v dalším dílu.

Ve spolupráci s nezávislým italským novinářem Lucou Scantamburlo se podařil získat další zajímavé informace dotýkající se této problematiky. Na pozadí celé kauzy, jak dobře víme, stojí William Rutledge, který na serveru „YouTube“ vystupuje pod přezdívkou „retiredafb“. Tento dnes 77 roků starý muž o sobě tvrdí, že je bývalým civilním zkušebním pilotem různých typů letounů. Sdělil také, že se narodil v Belgii roku 1930 a to ve městě Grembergen. Byl zaměstnán u několika společností, především pak u „AVRO“, „Chance Vought“ a „USAF“ a to v době před tím, než se zúčastnil proklamované smíšené sovětsko – americké kosmické mise „Apollo 20“ na Měsíc ke které mělo dojít  srpnu roku 1976, přičemž byl start proveden na základně Vandenberk AFB na palubě rakety „Saturn 5“. Na základě dostupných indicií se zdá velmi pravděpodobné, že společná americko – sovětská kosmická mise „Sojuz – Apollo“, která se uskutečnila o rok dříve, tedy v roce 1975 byla ve skutečnosti generální zkouškou před misí na Měsíc. Lze tyto logické domněnky vyvrátit a nebo potvrdit? Podle Rutledgeho svědectví byla jedna z posledních jeho činností před misí Apollo 20 soustředěna na jakýsi záhadný projekt (USAF) jenž je kódově označen položkou „KH-11“. Italskému novináři Scantamburlo také naznačil, že „ASTP“ (Apollo – Soyuz Test Project) byl ve skutečnosti přípravou k misi „Apollo 19“ a jak jsme již naznačili, pak i k „Apollo 20″ (díky katastrofické události spojené se ztrátou osádky Apolla 19“). Aktuálně máme k dispozici další velmi zajímavé skutečnosti, ale více již v této reportáži?.

 

        Apollo 18? Ale ano, to přece existovalo a jeho mise se uskutečnila

Součástí projektu „ASTP“ byla americká mise „Apollo 18“ a sovětská mise „Sojuz 19“. Bližší podrobnosti může čtenář získat na tomto odkazu http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/apollo/welcome.html

Členy americké „Apollo 18“ byli: Thomas P. Stafford, Vance D. Brand a Donald K. Slayton“. Bohužel neexistuje v současné době žádný oficiální důkaz v nějakém historickém záznamu, že by že by na Apollo 18 přímo navazovalo Apollo 19. Jde především o pracovní záměr mise. Vše nasvědčuje tomu, že Apollo 19 byla snad nejvíce utajovaná mise. William Rutledge podal poměrně přesné informace týkající se záležitosti „ASTP“. Je to o to zajímavější, že tyto skutečnosti nejsou široké veřejnosti nijak známé.

       Projekty „KH – 10“ a „KH – 11“

       Podle Williama Rutledge jedna z jeho posledních aktivit byla zaměřena na projekt „KH – 11“. Tuto skutečnost konečně sdělil  v soukromé komunikaci na YouTube i Scantamburlovi s tím, že byl i dobrovolníkem pro tzv. „Program MOL – Gemini“. Svěřil se ale také s tím, že nakonec pro tento projekt vybrán nebyl.

V historických záznamech zjistíme, že „MOL“ znamená (Manned Orbiting Laboratory) a šlo o projekt, který generalizoval „USAF“ a nikoliv NASA. Projekt měl dostat vybrané piloty amerických vojenských leteckých sil až na 40 dní do kosmického prostoru. Program „MOL“ ve své původní podobě byl zrušen v roce 1969, přičemž byl nahrazen programem „KH – 11“. Kvůli potřebě ostře sledovat celý povrch Země byl „MOL – Gemini“ navržen tak, aby mohl být vypuštěn ze základny Vandenberg AFB (kvůli zařazení polární orbity).

Scantamburlo později objevil, že „MOL“ byl také prezentován jako projekt „KH – 10“ od krycím názvem „Dorian“. To co je pro nás tím pádem velmi překvapující, je fakt, že Routledge se nezmiňuje o Gemini jako o „KH – 10“, nýbrž o „KH – 11“. Nelze to samozřejmě nijak oficiálně prokázat, ale na základě těchto indicií se věc má zřejmě tak, že Routledge byl zapleten do „KH – 10“ jako potencionální pilot a zřejmě existují jisté okolnosti ohledně kterých nechce (možná zatím??) tuto kauzu zmiňovat a později se účastní programu „KH – 11“ jako zaměstnanec před tím než zcela odstupuje.

A co víme o projektu „KH – 11“?

Jeho krycí jméno je „Projekt Crystal“, přičemž šlo o sérii armádních družic vypuštěných ze základny Vanderberg AFB v době od prosince roku 1976 do konce osmdesátých let 20. stol. Tyto družice byly využívány jako průzkumné satelity přičemž byly umístěné na polární orbitě z důvodu globálně sledovacích účelů.

Pakliže byste se o těchto věcech chtěli dozvědět něco více navštivte internetové stránky „F.A.S“ (fas.org). „F.A.S.“ je zkratka pro federaci amerických vědců (mnozí z nich se v roce 1945 jako inženýři a atomoví vědci zúčastnili známého „Mahattan projektu). Stránky byly vytvořené za účelem iniciovat diskusi o kritických vládních rozhodnutích.

(Osobně jsem na těchto stránkách nebyl, tak nevím zda fungují a vzhledem k absolutní pracovní vytíženosti se k tomu v dohledné době ani nechystám – pokud byste tam někdo zabrousil, ta mi prosím dejte vědět jak jste dopadli).

Místo narození: GREMBERGEN, Belgie

Takže co můžeme říci o předpokládaném místě narození našeho záhadného Williama Rutledge. I v tomto směru novinář Luca Scantamburlo pátral a došel k velmi zajímavému zjišzění. Konečně posuďte sami. Tak především je jasné, že si William Rutledge aktivizoval svou YouTube kartu na začátku června roku 2007, kde přidal i své místo narozením. Tímto místem je město Grembergen, ale je vloženo mezi hranaté závorky. Scantamburlo provedl kontrolu přes některé encyklopedie a také přes web přičemž zjistil, že Grembergen je malé belgické město nedaleko Dendermode v oblasti „Oos – Vlaanderen“. V této oblasti se mluví francouzským a vlámským jazykem – dva oficiální belgické jazyky.

Předpokládejme tedy, že za nickem „retiredafb“ se skutečně nachází oficiální příjmení (Rutledge). Ale jak ověřit jeho pravost? Tato možnost je prakticky nemožná, ale ve chvíli kdy se Scantamburlo lámal právě  tímto problémem hlavu se stalo něco zajímavého. Ozval se mu pomocí e-mailu totiž jakýsi neznámý muž – inženýr, který se představil jako G.C. (nepřál si zveřejnit své jméno a příjmení) a doporučil hledat přijmení „Rutledge“ na webu „familenaam.be“. Jde o stránky kde můžete s poměrně dost velkou přesností zjistit geografické rozšíření jakéhokoliv belgického přijmení.

Tímto způsobem Luca našel dvě lokality s evidentně dramatickým výskytem prezentovaného příjmení. Jednou z těchto lokalit je město Antverpy. Velmi zajímavé na celé věci je ovšem fakt že město Grembergen se nachází od Antverp pouhých 27.3 km letecky a 33.6 km po silnici. Tuto skutečnost lze ověřit např. pomocí programu „Microsoft AutoRoute“. Luca Scantamburlo je přesvědčen o tom, že právě toto je jedním z velmi důležitých záchytných bodů a já s ním souhlasím.

Pakliže je „retiredafb“ podvodník vybral velmi pečlivě a dobře příjmení a místo narození neb tyto faktory se přesně kryjí se skutečným geografickým rozšířením tohoto přijmení. Nevěřím osobně tomu, že by hypotetický podvodník si dával tu práci a zjišťoval takové nuance. V opačném případě máme tedy k dispozici jistý důkaz, který signalizuje, že za uvedenou přezdívkou skutečně muž, který se narodil v Belgii pod příslušným jménem a příjmením, který později získal americké občanství.

Hlavní problém, ale sále přetrvává: Byl William Rutledge skutečně civilista, bývalý zkušební pilot  a astronaut, který pracoval pro USAF v 70-tých letech (dnes jde o instanci bezpečnostní firmy Blackwater jejichž aktivity pro „DoD“ jsou všeobecně známé)?

Na téma mise „Apolla 20“ a muže jež stojí v pozadí celé kauzy – Williama Rutledge toho bylo sděleno již velmi mnoho. Přesto by bylo dobré upozornit na některé specifické prvky našeho případu. Za popularizaci mnohých informací s tímto případem spojených stoj poměrně známý italský novinář, publicista a badatel Luca Scantamburlo. Ten již od května roku 2007 udržoval písemný kontakt s Williamem Rutledge alias „retiredafb“, který o sobě prohlašuje, že byl dobrovolníkem, který se přihlásil k Projektu „MOL – Gemini (nakonec však nebyl vybrán). Podle jeho slov jde také o bývalého zkušebního pilota, který vystřídal poměrně velké množství různých vojenských letounů.

Jde o čestného člověka? Nebo jde o agenta nějaké tajné služby, který má za úkol zdiskreditovat některé aspekty týkající se Mise Apollo a Měsíce? Kdo stojí za tímto jménem? Jde skutečně o bývalého zkušebního pilota? Kde se nachází pravdivé jádro této kauzy?

Výzkum italského novináře potvrzuje, že by Rutledge narozený v roce 1930 v Belgii mohl skutečně být bývalým zkušebním pilotem. Byl zaměstnancem takových firem jako je Avro, Chance Vought a pracoval v USAF. Podle jeho svědectví se účastnil projektu „KH-11“. Od dubna roku 2007 zveřejnil na internetové síti celkem 13 videí a velké množství fotografického materiálu týkající se kontroverzní mise „Apollo 20“ která se měla uskutečnit v roce 1976. Sám později 4 videa odstranil. Nakonec však z You Tube byla odstraněna skoro všechny tyto materiály. Později se však objevili na jiném internetovém zdroji – www.revver.com

Hlavní informační osa, kterou se snaží Rutledge předložit má zhruba tento scénář:

1)   Mise Apollo 15 a Apollo 17 při snímkování měsíčního povrchu objevuje v oblasti Yszak nedaleko kráteru Delporte podezřelý objektu doutníkového tvaru

2)   Několik let trvající detailní analýza foto materiálu potvrzuje přítomnost umělého (zřejmě havarovaného tělesa) obřích rozměrů.

3)   Je rozhodnuto vyslat na Měsíc k detailnímu průzkumu utajovanou mezinárodní rusko – americkou kosmickou expedici (zřejmě bylo výhodné v období studené války do projektu zapojit i tehdy druhou raketovou velmoc z důvodu oboustranného utajení – Rusům by stejně jednostranná akce neušla pozornosti)

4)   Generální testování společné mise probíhá v rámci veřejného projektu Sojuz – Apollo v roce 1975

5)   O rok později tedy v roce 1976 se za přísných bezpečnostních opatření vydává k Měsíci utajená pilotovaná mezinárodní mise Apollo 20

6)   Členové posádky objevují na měsíčním povrchu množství ruin umělého i jiných artefaktů umělého původu a provádí průzkum neznámého umělého objektu

7)   Během tohoto průzkumu objevují „sarkofág“ s mumifikovaným tělem neznámé bytosti, která později vešla ve známost jako „Madona“. Bytost je dopravena na Zem kde je dále zkoumána

Takže je třeba odpovědět na kardinální otázku: „Je možné materiálům a informacím Williama Rutledgeho věřit?“ Čtenářská laická obec je rozdělena do dvou táborů s protichůdnými názory. Jenže jak ukazují poslední materiály jiného badatele – Richarda Hoaglanda (viz. jeho aktuální rozhovor) je NASA přinejmenším velmi pofiderní instituce a rozhodně není radno věřit všem informacím, které vysílá do okolního prostředí. Mnohé může napovědět následující úryvek, který pochází z tzv. „Brookingské zprávy“ z roku 1960. Celý materiál byl na zakázku zpracován „Brookings Institucí“ se sídlem v New Yorku. Kompletní zpráva pak byla představena některým zástupcům z „Výboru pro vědu a astronautiku v USA.

A nyní avízovaný úryvek:

 „Historické a empirické studie chování obyvatel, která jsou postavena před dramatické a neznámé události a nebo sociální tlaky přináší jednoznačné výsledky. Taková studia mohou být východiskem pro programy, který by pomohly nalézt cesty utlumení negativních dopadů spojených s jakýmkoliv radikálním objevem, který je v rozporu s globálně implementovaným vzorovým světonázorem. Naskýtá se také otázka zda by nebylo za jistých okolností lepší (alespoň po určitou dobu) jistá kategorizovaná fakta před skrýt a tím předejít negativním a zřejmě i rozsáhlým dopadům na veřejnost?..“.

Kauza, kterou nám postupným způsobem William Rutledge předkládá je skutečně nesmírně komplikovanou záležitostí. Paralelně vedle sebe nese znaky více či méně zřejmých nejasností ba dokonce snad i padělků a na straně druhé zase prezentuje fakta, která jsou skutečně ověřitelná a pravdivá a nebo přinejmenším přísně logická. Je to jako s onou známou hrou na „kočku a myš“,ale je to skutečně všechno jen pouhá hra? Osobně jsem přesvědčen o tom, že jde o mnohem komplikovanější záležitost než se nám na první pohled zdá. Konečně i za objektivním padělkem se může nacházet velmi důležitá v něm skrytá důležitá informace. Konkrétním příkladem může být jedno z prvních videí, které se na internetové scéně objevilo.

Jde o materiál z povrchu Měsíce na kterém jsou patrné ruiny zřetelně umělého původu. Tento snímek vešel ve známost pod názvem „Město“. Jenže po určité době se zjistilo, že jde s největší pravděpodobností o padělek. Pakliže detailně prozkoumáte fotografické materiály s kódovým označením: AS17-134-20437 a AS17-145-22163, které lze například nalézt v internetovém fotografickém atlasu prezentující mise Apollo zjistíme, že matrice krajiny v jistých záběrech kamery pochází z materiálů mise „Apollo17“ a nejde o oblast Iszak, ale o lokalitu Taurus – Littrow (20 stupeň, 9 minuta a 55 vteřina severní šířky – 30 stupeň 45 minuta a 57 vteřina východní délky), kde 11. prosince 1972 Apollo 17 přistálo.

Ale pozor !! Existuje jistá možnost, že tento evidentní padělek je v podstatě jakýmsi „trojským koněm“, který představuje záchytný bod kam soustředit pozornost ohledně konkrétních měsíčních anomálií. Ovšem podstatně závažnějším problémem (který má dle mého názoru hodně daleko do padělku) je kauza údajného havarovaného objektu, který by měl být umělého původu. Pakliže to co uvidíte následujících materiálech je skutečně pravda (a věřím, že se to dříve či později prokáže) – pak máme před sebou totálně průlomovou skutečnost. Konečně jak jsem již avizoval budu zvědav na vaše postřehy a názory.

Zdroj: matrix-2001.cz

Advertisement

4 comments on “Záhada mise „Apollo 20“ (2)

  1. Apollo 18 a 20? Naprotý nesmysl, je potřeba si uvědomyt že i kdyby Apollo 18 a 20 opravdu byli uskutečněny proč by NASA je utajovali jejich start stačilo říct Bude Apollo 18 letí se tam a tam a jenom utajit praví záměr mise. Ale nesmysl že by byli apolla 18 a více že start rakety se nedá utajit k už vůbec ne rakety Sarurn 5 raketa který má na výšku 118 m opravdu nikdo nepřehlídne ani v noci už jenom ten strašlivý hluk

  2. Opravdu by mě zajímalo co tam ti dva na tom videu kutí 🙂 není někde video s titulky? nebo překlad rozhovoru?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s