Occupy Wall Street

O hnutí Occupy Wall Street, které probíhá na celém světě, se v českých mainstreamových médiích kupodivu nepíše vůbec a když, tak nepodstatné informace. Novináři to mají asi ještě zakázané. Nicméně každý, kdo chce, si může vygooglovat informací víc než dost. Včera jsme dostali upozornění od knihkupectví Shakespeare & Company v Paříži o tom, co se děje v centru hnutí, které se neustále rozrůstá a podezřele nabírá na síle, aniž to údajně nikdo neorganizuje.

Steve Syrek z The People’s Library at Occupy Wall Street vypráví (video) o tom, co je hnutí a jak se do něho zapojují lidé i o on sám.Sami den co den dávají lidem knihy a upozorňují je na zajímavé tituly, označené růžovými nálepkami „OWSL“. Jsou spojeni s velkými knihovnami v celé zemi, které jim dodávají knihy. Víc jak deset dobrovolníků říká: „Krmíme lidi myšlením.“

Mezi nejoblíbenější knihy v nabídce jsou Howard Zinn, Noam Chomsky a Naomi Klein, ale také zde najdete kolekce slavných amerických básníků, jako Adrienne Rich a Anne Waldman.

Knihovna Occupy Wall Street začala produkovat vlastní autorská čtení pomocí bezdrátových sluchátek, které jsou předány lidmi kolem celého Zuccotti Parku, kde se hnutí pořádá. Je to taková zvláštní místní rozhlasová stanice.

Hnutí Occupy Wall Street hnutí vydalo výzvu, aby rodiče  s dětmi strávili jednu noc v parku ve stanu,  aby tak podpořili velkou společnou myšlenku. Noviny The New York Observeer k tomu vydali malou knížku pro děti, kterou rodiče mohou dětem před spaním číst. Není to žádná sláva, drobná knížka působí hodně kýčovitě a jedná se spíš o první pokus příblížit dětem problémy, které mají v Americe jejich rodiče. Hezké by bylo, kdyby takovou knížku napsal a nakreslil v Americe údajně populární Petr Sís. Jenže to je nemožné. Jeho velká chráněnkyně Hillary Clintonová by ho už nechránila… Účastníci Occupy Wall Street protestují zejména proti společenské a ekonomické nerovnosti, katastrofálnímu vlivu korporací na sociální a ekonomický chod společnosti. Požadují, aby duchovní a technologické bohatství patřilo všem lidem, aby pomocí systému „open source project“ mohli tyto vědomosti dál svobodně rozvíjet bez závislosti na vůli úzké skupiny lidí, která si uzurpuje právo rozhodovat kam budou lidé směrovat a jaké hodnoty vyznávat. Occupy Wall Street začalo jako masové hnutí za sociálně vyrovnanou lidskou společnost, která se svobodně a zodpovědně vyvíjí, uznává mírotvorné procesy k soužití všech kultur na této planetě a je si vědoma své odpovědnosti budoucím generacím.JJe pravdou, že 15.října 2011 měly globální protesty (951 měst) zaručenou prezentaci v médiích až podezřele velkou. Buď jde o to, že nikdo z vedení novin tomu nedával velkou naději anebo tomu to bylo naopak. Každopádně po zkušenostech s mediemi za Libyjské války, souhlasím, že spousta věcí je na hnutí sympatické, ale na straně druhé, je tady příliš moc podezřelých věcí, které napovídají, že jde možná o částečně kontrolovanou opozici. Koneckonců každá velká revoluce v historii byla organizována a nikdy nevznikla z náhodné shody myšlení tisíců lidí. Každou revoluci chce někdo ovládnout. Možná to může připadat přitažené za vlasy, ale stačí se podívat do nedávné historie. Kdo stál za tzv. sametovou revoluci v Česku, co například vláda USA vykouzlila z plánovaného strachu z teroristických útoků 9/11, kolik policejních špiclů bylo přímo mezi účastníky rabování v Londýně v létě 2011, kdo stál a proč za rozpoutáním celého tzv. arabského jara…

Více informací: http://occupywallst.org/

Zdroj: http://www.seaplanet.eu/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s