Bílý dům odpověděl na petici týkající se UFO

„Americká vláda nemá důkazy o tom, zda mimo naši planetu existuje život, ani o tom, zda nějaká mimozemská bytost kontaktovala příslušníka lidské rasy.“ Bílý dům takto odpověděl na dvě petice žádající odtajnění informací o údajných mimozemských návštěvách na Zemi. V odpovědi zástupce Phila Larsona z Úřadu pro vědu a technologii dále stojí: „Neexistuje žádný věrohodný důkaz, že by americká vláda tyto informace tajila před veřejností.“

Podle průzkumů více než 50 % Američanů věří v existenci mimozemského života a více než 80 % lidí je přesvědčeno, že jim vláda o tomto fenoménu neříká pravdu. Obamova administrativa původně vyhlásila, že na petice odpoví, pokud se pod ně do třiceti dnů podepíše minimálně 5000 lidí.  Pod první se podepsalo 5387 lidí, pod druhou 12 078 lidí. Pro příští petice to bude muset být už 25 000 podpisů.

„Nicméně to neznamená, že se tématem života mimo naši planetu nezabýváme,“ uvedl Larson. Dodal, že obyvatelné planety ve vesmíru hledá sonda Kepler a dále, že k Marsu se v nejbližší době vypraví mise Curiosity,  která bude zkoumat vzorky marsovské půdy a zjišťovat, zda někdy v minulosti byly na rudé planetě přírodní podmínky vhodné pro vznik primitivního života.

Zdroj: msnbc.com

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s