17.11.2011 – Pohřeb iluze demokracie

Vážení čtrnáři a příznivci, rozhodli jsme se že 17. listopadu 2011 podpoříme akci Pohřeb iluze demokracie, která se koná od 13:00 na Staroměstském náměstí v Praze.
Tuto akci zastřešuje sdružení Spojenectví práce a solidarity, které ji pořádá společně s mnoha dalšími sdruženími včetně NWOO. Předpokládáme, že se najdou lidé, kteří budou mít výhrady ať už k jednotlivým lidem, tak i k jednotlivým iniciativám, které se této akce budou účastnit. NWOO dostalo nabídku účasti a stejně jako všechna ostatní sdružení nechápe tuto akci pouze jako příležitost k propagaci sebe sama a vlastních cílů, ale chceme tímto způsobem přispět ke společnému cíli.

Akce na FB zde: http://www.facebook.com/event.php?eid=241324305923745

17. listopadu 2011 se budou konat především dvě velké akce. Jedna na Václavském náměstí a druhá na Staroměstském náměstí. Cílem demonstrace na Václavském náměstí, které se účastní ProAlt, odbory a několik dalšíchsdružení, je pouze protest proti reformám současné vlády. Stále více lidí i občanských iniciativ však je toho názoru, že je to jen projev hlubšího problému, čímž je deficit skutečně efektivní demokracie v této zemi. A lidé, kteří se nespokojí pouze s výměnou jedné vlády za druhou, ale požadují hlubší systémové změny, se sejdou na Staroměstském náměstí.

Pohřeb iluze demokracie bude symbolizovat fakt, na kterém se zúčastněné iniciativy a jednotlivci shodují, i když jinak mohou mít na dílčí problémy jiné názory. Fakt, že je  třeba udělat něco pro to, aby občané v této zemi mohli vládnout svými životy a nebyli vydáni na pospas vrchnosti z řad politiků a s nimi propojených zájmových skupin.

Naše spolupráce má symbolizovat fakt, že i když máme různá východiska, jsme schopni se vzájemně tolerovat, dohodnout a spolupracovat na konkrétní věci.

Doba si to evidentně vyžaduje.

Účastníme se toho také proto, že je to zřejmě nejkonstruktivnější a přitom nejradikálnější akce ten den, která má zároveň potenciál přilákat dostatečné množství lidí.

Prosíme vás tedy, kdo máte možnost, pomozte nám všem k tomu, aby tato akce proběhla co nejlépe a měla patřičný efekt.

Jaké mají být efekty?

– sdružení, propojení a spolupráce lidí se stejným záměrem
– jasné sdělení vládnoucím elitám, médiím a veřejnosti, že míníme své požadavky na svržení vlády, nové volby a změnu systému vážně
– rozpoutání a zintenzivnění veřejné debaty nad tím, jak tento systém změnit k lepšímu

Jak tedy můžete pomoci?

1) Finančně. Celá akce bude stát cca 30.000 Kč. Jedná se o obvyklé výdaje typu pronájmu pódia, zvukové aparatury, výroby propagačních materiálů, rekvizit, atp.
Přispět můžete na účet NWOO: 2500088562/2010 nebo NeZákladnám 2720320001/5500 (popř. dalším iniciativám, ale s NeZa spolupracujeme nejvíce a NeZa nese nejvíce organizačních i finančních nákladů).

2) Osobně:

Od 13.11.2011 budou na Staroměstském náměstí nepřetržitě stát petiční stany s rakví, informačními materiály, peticemi, apod. Je třeba zorganizovat dostatečné množství lidí, kteří se budou v tomto petičním stanu nepřetržitě střídat a držet stráž u rakve s Demokracií.

Rozdávání letáků v metru, apod. – je to nejjednodušší forma podpory, během pár hodin je možné informovat tisíce lidí.

Plakátování – bude třeba uspořádat plakátovací týmy. Kdo zažil, dovede si představit :-)))

3) Informováním a zvaním dalších lidí

4) Organizací mediální podpory – potřebujeme co nejdříve shromáždit co nejvíce emailových adres na média – především regionální periodika, které oslovíme s prosbou o informování o této akci. Kdo nemáte zatěžko strávit pár hodin u internetu, pište adresy sem: http://piratepad.net/S7Wbz62ClS

Na závěr:

Víme všichni dobře, že pokud nebudeme utvářet svůj život sami, budou nám ho utvářet jiní. Proto udělejme společně něco pro to, aby se současná hra ovládaných a ovládajících změnila třeba na hru lépe spolupracujících a hůře spolupracujících 😉

Kdo máte zájem tuto akci podpořit osobně, pište na:

evanovot@gmail.com
vasek.novotny@gmail.com
nwoo@nwoo.org

http://nwoo.org/view.php?nazevclanku=nwoo-se-zucastni-17-11-2011-akce-pohreb-iluze-demokracie&cisloclanku=2011110006

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s